Tehnician IT

SYNAPTIC SBS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal
- persoana serioasa, prezentabila, rabdatoare, cu capacitate de asimilare cunostinte noi
- cunostinte instalare si administrare PC si echipamente mobile Android
- permis de conducere cat. B cu cel putin 2 ani experienta

Constituie avantaj
- experienta suport utilizatori (helpdesk, instruire, suport la incidente)
- cunostinte teoretice si practice de cablare structurata si retele de calculatoare

CERINTE

Responsabilitati.
- dezvolta relatii de colaborare cu clientii, manifestand de fiecare data o atitudine profesionista.
- realizeaza activitati de depanare echipamente IT intern si la sediul clientului.
- verifica buna functionare a echipamentelor de care este responsabil si noteaza starea in fisa de verificare.
- configureaza echipamentele hardware conform specificatiilor tehnice primite de la client.
- instaleaza aparatura la sediul clientului si se asigura ca aceasta se afla in stare de functionare.
- efectueaza demonstratii de functionare ale produselor si serviciilor oferite de catre companie.
- in cadrul etapei de livrare, gestioneaza documentatia de predare-primire ( procese verbale) si mentine evidenta documentelor.
- colaboreaza cu departamenele software si productie hardware pentru asigurarea livrarii proiectelor in cele mai bune conditii.

BENEFICII OFERITE

Oferta
- salariu motivant cu posibilitate de crestere conform performantei
- posibilitate de promovare in cadrul firmei

SYNAPTIC SBS este un producator de software si integrator de solutii informatice cu sediul in Bucuresti.

Dezvolta si integreaza cu resurse proprii, solutiile pe care le implementeaza.