Tehnician IT

GPX EXECUTIVE

Job expirat

RESPONSABILITATI

• solutionarea problemelor din retea in timp util
• se documenteaza in ceea ce priveste intreaga retea (probleme de rezolvat, modalitati de actiune, aplicatii, servere)
• pastreaza evidenta componentelor IT si echipamentelor existente in service
• ofera asistenta tehnica tip help-desk pentru rezolvarea incidentelor prin telefon, email, chat, remote desktop sau prin deplasare la sediul clientului

CERINTE

• Studii medii (profil tehnic - constituie un avantaj)
• Cunostinte IT hardware, software si networking (experienta in domeniu constituie un avantaj)
• Cunostinte solide de MS Office (in special Excel) si de limba engleza
• Cunostinte fundamentale de retelistica si internet
• Cunostinte de electronica si electrotehnica (reprezinta un avantaj)
• Abilitati de comunicare si relationare
• Capacitate de organizare a propriei activitati si abilitati de gestiune a timpului
• Initiativa in a propune modalitati de rezolvare a unor sarcini de munca

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial motivant

GPX Executive ofera servicii complexe in domeniul IT, precum si servicii de retelistica (cablare structurata, retele wireless, camere de supraveghere).