TEHNICIAN INSTALATII - SERVICE

B&B EXPERT COM

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿Organizeaza si supervizeaza activitatea de intretinere si reparatii pentru echipamentele instalate;
¿Elaboreaza planul de revizii si reparatii conform cartilor tehnice precum si graficul de deplasari pentru personalul de intretinere;
¿Tine evidenta echipamentelor instalate aflate in perioada de garantie;
¿Preia solicitarile privind interventiile de urgenta si urmareste rezolvarea lor in timp optim;
¿Stabileste necesarul de piese de schimb si materiale necesare pentru realizarea interventiilor;
¿Stabileste necesarul de scule si echipamente necesare pentru realizarea interventiilor;
¿Se asigura de utilizarea in bune conditii a sculelor si echipamentelor, de intretinerea si repararea acestora;
¿Urmareste folosirea in bune conditii a celorlalte bunuri din patrimoniul firmei aflate in folosinta departamentului de service (masini, telefoane mobile, etc.)
¿Verifica deconturile de deplasare ale tehnicienilor din cadrul departamentului si le transmite mai departe departamentului financiar-contabil;
¿Verifica procesele-verbale incheiate dupa finalizarea lucrarilor de intretinere/reparatii;
¿Raporteaza problemele intervenite care depasesc limitele sale de competenta;
¿Executa lucrari de intretinere si reparatii conform graficului de lucrari;
¿Respecta normele de protectia muncii, instructiunile de lucru si regulamentul de ordine interioara.

CERINTE

¿Studii medii tehnice si/sau studii postliceale de profil;
¿Experienta in domeniul instalatiilor de minim 2 ani;
¿Disponibilitate pentru deplasari frecvente;
¿Capacitatea de a lucra in conditii de stress;
¿Cunostinte de limba engleza si/sau germana.

BENEFICII OFERITE

Masina de serviciu, telefon mobil
Sporuri pentru program prelungit sau lucru in zilele de odihna

IMTECH ROMANIA - face parte din concernul IMTECH GERMANIA, care are peste 10.000 de angajati in Europa. Profilul firmei - coordonarea si executarea de lucrari privind proiectarea si echiparea tehnica a cladirilor industriale si civile cu instalatii de caldura/frig, climatizare, alimentare cu apa, gaz, electro, comunicatii, automatizari.
De asemenea firma se ocupa de rezolvarea problemelor privind economia energiei si protectia mediului.