Tehnician - instalare, service si mentenanta terminale infochiosc

REMARK CONSULTING GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza si programeaza montajul, livrarea si instarile de echipamente noi, interventiile de service si mentenanta in cazul echipametelor instalate in garantie si postgarantie conform contratcelor de service ;
- Identifica si si raporteaza eventualele probleme aparute in exploatarea echipamentelor;
- Intocmeste oferte tehnice, urmareste concretizarea proiectelor;
- Asigura incadrarea in bugetul de venituri si cheltuieli repartizat;
- Gestioneaza sistemul de monitorizare online a echipamentelor si tine legatura cu clientii.

CERINTE

- Experienta de minim 1 ani in cadrul un departament tehnic din cadrul unei firme cu profilul IT&C.
- Bune cunostinte utilizare PC: Pachet Office;
- Bune cunostinte de limba engleza;
- Abilitati de comunicare si negociere, initiativa si creativitate;
- Persoana pe care o cautam va fi implicata activ in solutionarea problemelor tehnice clientilor, instalarea si intretinerea.

BENEFICII OFERITE

- un pachet salarial motivant pe cartea de munca (salariu fix + bonusuri);
- telefon mobil, laptop;
- masina de serviciu (dupa perioada de proba);

Remark Consulting Group este o companie IT specializata in dezvoltarea produselor electronice de informare in spatiile publice. Primul brand construit - INFOMARK - este o intalnire fericita intre tehnologia touchscreen si self-service.

Pentru ca timpul este un element esential in viata tuturor, afacerile de succes din domeniul serviciilor trebuie sa-si stabileasca cu exactitate timpul optim pentru a raspunde la o intrebare sau pentru a beneficia de un serviciu simplu.

Pentru aceste companii, infochioscurile din gama MARK reprezinta tehnologie avansata, usurinta in utilizare, control total resimtit de catre consumatori asupra tranzactiilor si, mai ales, viteza de reactie de neintrecut.

Mai mult decat atat, pentru consumatorul sofisticat din era informatiei, companiile au posibilitatea sa strecoare mesajul catre publicul tinta in cea mai eficienta si non-intruziva maniera.