Tehnician instalare echipamente telecomunicatii 2G, 3G, 4G

MOBITEL SERVICE

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Conduce autoturismul si se deplaseaza impreuna cu unul sau mai multi colegi catre locatiile desemnate.
-Conduce o echipa de unul sau mai multi colegi, are grija de echipamentele din dotare, laptop, aparate de masura, scule si alte echipamente.
-Instaleaza echipamente telecomunicatii radio GSM, 3G, 4G pe pilonii de telecomunicatii, conform specificatiilor.
-Se deplaseaza zilnic sau saptamanal la pilonii de telecomunicatii pentru a instala, monta, programa si a pune in functiune echipamente de comunicatii, link-uri radio, statii de baza GSM, 3G, LTE, rack-uri sau alte echipamente telecom.
-Respecta cu strictete cerintele de securitate in munca, foloseste echipamentele de protectie din dotare pe toata durata interventiei.

CERINTE

-Permis de conducere cat. B vechime minim 2 ani, fara incidente.
-Experienta in integrare statii de baza GSM, 3G, LTE constituie un avantaj.
-Cunostinte electronica aplicata, calculatoare, retelistica, programare routere, swich-uri, echipamente de telecomuncatii radio, repetoare GSM, diverse echipamente de telecomuncatii.
-Curs de alpinism utilitar, abilitati lucru la intaltime pe pilonii de telecomuncatii.
-Disponibilitate deplasari in tara.
-Seriozitate, profesionalism, capacitate de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

-Training specializat pentru diverse echipamente de telecomuncatii.
-Diurna pentru deplasari in tara.
-Carte de munca si alte beneficii.

Mobitel Service activeaza in domeniul serviciilor de telecomuncatii din anul 2000. Activitatea de baza este service-ul de echipamente de telecomunicatii, instalari si mentenanta echipamente radio 2G, 3G, 4G.