Tehnician Service

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Emiterea de documentație: raport de service, procese verbale, manuale de utilizare;
• Vizite la clienti periodice sau la solicitarea acestora pentru verificarea sistemelor aflate in funcțiune;
• Instalarea si punerea in funcțiune de sisteme de automatizare, instalații si mașini industriale;
• Execută lucrări de instalare tubulatura, cablare, montaj echipamente, conexiuni electrice;
• Diagnosticarea corecta a problemelor reclamate de client;
• Găsirea soluțiilor de remediere optima a sistemelor, instalațiilor;
• Identificarea evenimentului aparut, documentarea, urmarirea rezolvarii lui, re-testare;
• Instruirea operatorilor;
• Imbina activitati de birou cat si de teren.

CERINTE

• Studii tehnice medii sau superioare;
• Experienta profesionala de minim 1 ani de zile in domeniul electric si IT;
• Cunoștințe teoretice si practice in domeniul mecanicii si electromecanicii;
• Cunostinte de limba engleza la nivel mediu – obligatoriu;
• Bune abilitati de comunicare, exprimare clara, personalitate deschisa;
• Responsabilitate, mod riguros de organizare a propriei activitati, rabdare, meticulozitate, dinamism, spirit de echipa, vigoare, rezistenta la stres si program prelungit, disponibilitate pentru munca de teren;
• Inclinatii spre invatarea de noi tehnologii si produse;
• Carnet de conducere auto categoria B (experiența minim 1 an);
• Disponibilitate de a face deplasări străinătate.

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.