Inginer Instalatii Curenti Slabi si IT

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Instalare si punere in funcțiune de instalatii electrice de joasa tensiune, curenti slabi, automatizare
Service si mentenanță pentru sistemele livrate
Diagnosticarea corecta a problemelor reclamate de client
Găsirea soluțiilor optime de remediere a sistemelor, instalațiilor
Instruirea operatorilor pentru sistemele si produsele livrate de companie
Imbina activitati de birou cat si de teren

CERINTE

Experienta profesionala de minim 1 ani de zile in domeniul IT, sisteme electrice curenti slabi
Cunoștințe de limba engleza la nivel mediu - obligatoriu
Bune abilitati de comunicare, exprimare clara, personalitate deschisa
Responsabilitate, mod riguros de organizare a propriei activitati, rabdare, meticulozitate, dinamism, spirit de echipa, vigoare, rezistenta la stres si program prelungit, disponibilitate pentru munca de teren, abilitate in rezolvarea problemelor
Inclinatii spre invatarea de noi tehnologii si produse
Carnet de conducere auto categoria B (experiența minim 1 an);
Disponibilitate de a face deplasări in tara si străinătate pe perioade lungi

Cunostinte necesare:
Instalare/configurare Microsoft Windows (distributii Linux reprezinta un avantaj)
Instalare si configurare sisteme de Video-supraveghere, Control Acces
Instalare si configurare sisteme Audio/Video
Cunoasterea operatiunilor de instalare si sertizare pentru tipuri de cabluri de retea (UTP, FTP, SFTP, Cat 5/5e, Cat 6/6a, fibra optica, coaxial, etc)
Experienta in configurari de switch-uri/router-e reprezintă un avantaj

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.