Tehnician Gravura laser

Spot Design

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam un coleg pentru departamentul de prelucrari laser.

Postul presupune realizarea de produse prin gravura sau debitare laser, pe echipamente specifice, pe baza de proiecte ale clientilor sau pe baza de idei proprii.

Program de lucru: 9.30-18.30, zona Timpuri Noi, Bucuresti

CERINTE

EXECUTIA LUCRAILOR PRESUPUNE:

-interactiunea directa cu clientul final in vederea executiei unor piese sau obiecte prin debitare/gravura laser.
-preluarea comenzilor primite si gestionarea lor,
-oferirea de informatii si solutii legate de modul de pregatire a fisierelor, date tehnice si modalitati de adaptare a graficii de catre client
- pregatirea fisierelor pentru prelucrare, adaptarea si realizarea in format vectorial a unor comenzi,
-oferirea de solutii tehnice sau de design pentru proiectele clientilor, in functie de tehnologiile disponibile.
-ofertarea tehnico-financiara a proiectelor, direct clientilor finali.
-ordonarea si executia lucrarilor in functie de timpii si parametrii de calitate, impusi.
-estimarea volumului de lucru in functie de complexitatea lucrarilor.
-ambalare, predare, facturare produse.

ALTE RESPONSABILITATI:

-mentinerea si urmarirea stocurilor de materie prima,
-mentinerea curateniei si ordinii in spatiul de lucru,
-mentinerea si mentenanta echipamentelor de lucru.

CANDIDATUL IDEAL ARE:

-experienta in productie publicitara (nu este obligatoriu)
-abilitati de comunicare, in cadrul atelierului cat si cu clientii,
atentie la detaliu, abilitatea de a se concentra asupra unei sarcini,
dexteritate si rapiditate in executie,
cunostinte software, la nivel mediu, de: Corel, Autocad, Word, Excel, Ilustrator.
capacitatea de a interpreta un desen tehnic,
punctualitate,
capacitatea de a mentine curatenia in cadrul atelierului de lucru,
posibilitatea de a presta ore suplimentare, platite, atunci cand sunt proiecte cu termene de executie scurte.

Spot Design are o vechime de 8 ani in domeniul productiei de design. Folosim zilnic, in productie, tehnologii de ultima generatie din domeniul prelucrarilor laser, frezarii CNC sau a imprimantelor 3D. Daca doresti sa faci parte din echipa noastra trimite-ne cv-ul tau.