Tehnician Electronist Telecomunicatii

TOPEX SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- instalari si intretinere echipamente telecomunicatii (centrale telefonice si alte echipamente de telefonie);
- programare soft si reparatii hard;
- interventii si deplasari la clienti.

CERINTE

- permis conducere, categ B (obligatoriu);
- cunostinte in domeniul telecomunicatiilor (telefonie);
- disponibilitate la program flexibil;
- operare calculator (avantaj).

BENEFICII OFERITE

- masina de serviciu;
- asigurarea mesei de pranz;
- bonuri de masa.

TOPEX este cea mai importanta companie in intregime romaneasca ce proiecteaza si produce echipamente de telecomunicatii destinate operatorilor de retele fixe si mobile precum si integratorilor IT&C. Are o experienta de peste 16 ani in cercetarea, dezvoltarea si productia echipamentelor de telecomunicatii civile si militare.
Portofoliul sau de produse include soluţii Next Generation Network: softswitch, Media Gateway-uri pentru tehnologii TDM, VoIP, GSM şi CDMA (2G, 3G+), convertoare de protocoale de semnalizare (SS7, ISDN, R2, SIP, H323), routere 3G WiFi, terminale fix-mobil (2G, 3G) şi sisteme de comunicatii de voce ATC.