Tehnician Electronist Telecomunicatii

TOPEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

- instalari si intretinere echipamente de telecomunicatii (centrale telefonice si alte echipamente de telefonie);
- programare, configurare soft si reparatii hard;
- interventii si deplasari la clienti.

CERINTE

- permis conducere, categ B (obligatoriu);
- cunostinte in domeniul telecomunicatiilor (telefonie);
- disponibilitate la program flexibil;
- operare calculator (avantaj).

BENEFICII OFERITE

- masina de serviciu
- asigurarea mesei de pranz
- bonuri de masa
- decontarea transportului
- control medical anual
- mediu de lucru placut

TOPEX este cea mai important¿ companie în întregime româneasc¿ ce proiecteaz¿ ¿i produce echipamente de telecomunica¿ii destinate operatorilor de re¿ele fixe ¿i mobile precum ¿i integratorilor IT&C. Are o experien¿¿ de peste 16 ani în cercetarea, dezvoltarea ¿i produc¿ia echipamentelor de telecomunica¿ii civile ¿i militare.

Portofoliul s¿u de produse include solu¿ii Next Generation Network: softswitch, Media Gateway-uri pentru tehnologii TDM, VoIP, GSM ¿i CDMA (2G, 3G+), convertoare de protocoale de semnalizare (SS7, ISDN, R2, SIP, H323), routere 3G WiFi, terminale fix-mobil (2G, 3G) ¿i sisteme de comunica¿ii de voce ATC.