Tehnician Electronist / Electrician Sisteme Acces Control si Pontaj Electronic

PRO SAFE IMAGE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Instalare, configurare, service si punere in fuctiune sisteme de acces control si pontaj electronic;
- asamblare si montare echipamente, realizare cablare, efectuarea lucrarilor de reparatii la structurile afectate de montare/cablare, diagnosticarea sistemelor precum si repunerea lor in parametri normali de functionare.
- Instalare software-ul aferent sistemelor instalate, realizare configurari retele date, configurare aplicatii de acces control si pontaj electronic;
- Asigurarea mentenantei si service-ului pentru sistemele ce fac obiectul contractelor;
- Instruirea beneficiarului asupra utilizarii corecte si intretinerii in parametrii corespunzatori a sistemelor.
- Intocmirea documentatiei necesare pentru fiecare interventie, pentru o mai buna gestionare si remediere a defectiunii (raport tehnic/proces verbal de predare-primire);

CERINTE

- Absolvent studii medii sau superioare tehnice;
- Cunostinte si/sau specializare in electronica (constituie un avantaj);
- Cunostiinte de baza in domeniul tehnic (electronica la nivel de componente, electromecanica, IT – instalare Windows, aplicatii PC, configurare retele TCP/IP, Word, Excel, etc);
- Notiuni de baza in lucrul cu instalatii de alimentare cu energie electrica;
- Capacitatea de a lucra la înălțime
- Persoana comunicativa, dinamica si organizata;
- Disponibil deplasari in tara;
- Posesor carnet auto categoria B reprezinta un avantaj;

BENEFICII OFERITE

Telefon si Laptop de serviciu;
Posibilitate masina de serviciu;
Bonusuri in functie de perfomanta;

PRO SAFE IMAGE SRL este o companie ce are ca principal domeniu de activitate dezvoltarea si instalarea de sisteme de acces control si pontaj electronic.