Tehnical Writer

SETRIO SOFT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilități principale
• Scriere de documentație tehnica si/sau manuale de utilizare pentru aplicațiile Setrio Soft,
• Realizarea de prezentări audio-video ale aplicațiilor Setrio Soft,
• Înțelegerea specificațiilor funcționalităților
• Înțelegerea și documentarea noilor dezvoltări de aplicații
• Menținerea unei legături cu managerii de produs pentru înțelegerea noilor dezvoltări
• Întreținerea și actualizarea manualelor și documentelor existente existente
• Se asigura de îndeplinirea celor mai importante atribute de calitate ale documentelor: acuratețe, nivel de aprofundare, nivel înțelegere (să nu fie ambiguu, ușor de înțeles), utilizabilitate, consistență și structurare
• Înțelege cererile datorate schimbărilor tehnologice și transmite informațiile clienților în termeni specifici pentru aceștia.

Responsabilități secundare
• Rulare teste de conformitate pe aplicații;
• Generare noi cazuri de testare;
• Testare si descoperire buguri pe aplicație;
• Documentare probleme depistate;
• Întreținere baza de date cu cazuri de testare.

CERINTE

• Capabil să se adapteze la utilizare aplicațiilor specifice de lucru;
• Capabil să scrie şi să comunice clar și concis;
• Capacitate de asimilare a informațiilor;
• Capacitate de a studia individual documentația produselor software;
• Capacitate de înțelegere a proceselor de business din cadrul unei organizații;
• Abilități de comunicare si lucru in echipa;
• Capacitatea de a respecta termenele limita;
• Persoana organizata si cu simt analitic dezvoltat;
• Cunoscător al limbii engleze;

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv;
Bonusuri bazate pe performanta;
Bonuri de masa;

Proiectare si dezvoltare de solutii software in domeniul medical.
Setrio Soft ofera servicii integrate de tehnologie a informatiei pentru farmacii, medici de familie si de specialitate.
Echipa noastra este tanara, dinamica, numarand 90 de angajati cu o vasta experienta in analiza, dezvoltare, implementare, suport si consultanta software si hardware.
Motto-ul nostru, “Impreuna mereu”, se adreseaza atat angajatilor Setrio Soft cat si colaboratorilor nostri.
Misiunea noastra este de a ne ajuta partenerii in atingerea obiectivelor strategice si impreuna cu acestia sa dezvoltam produse inovatoare, performante si de calitate superioara.
Valorile noastre sunt: seriozitatea, daruirea, profesionalismul, respectul fata de client.