Technical Sales - Vanzari servici in domeniul electrica/relele/automatizari

FOX EXPERT ADVICE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovează solutiile din portofoliul firmei si imaginea firmei
- Prospecteaza piata in vederea identificarii de noi proiecte
- Analizeaza solicitarile clientilor si ofera solutii tehnice viabile, in concordanta cu politica companiei si cu tendintele pietei
- Stabileste impreuna cu managerul de departament forma de organizare a ofertei financiare
- Asigura asistenta tehnica pentru proiectele de sisteme de parcare
- Intocmeste documentatia legata de activitatile de instalare, punere in functiune si mentenanta
- Implementeaza sistemele contractate in termenele stabilite, pune in functiune si preda sistemele beneficiarului;
- Monitorizeaza derularea lucrarilor, cu accent pe calitate si incadrarea in termene
- Instruieste beneficiarul asupra utilizarii sistemului

CERINTE

- Absolvent studii superioare cu profil tehnic: Inginerie electrica, Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei, Automatica si Calculatoare,
- Cunostinte avansate PC: Microsoft Office (Word, Excel, Powerpoint, Outlook, Visio), Autocad;
- Cunostinte temeinice de retelistica, transfer date, cablare structurata;
- Limba engleza scris si vorbit (nivel peste mediu)

- Experienta minim 2 ani in instalare, configurare, punere in functiune, intretinere si service in oricare din urmatoarele domenii:
automatizari, control acces si pontaj, supraveghere video si monitorizare (CCTV), videointerfonie, sisteme anti-efractie, paza perimetrala, sisteme de detectie a incendiului, sisteme integrate de securitate;
- Experienta in lucrari de retelistica: cablare curenti slabi, conectare, configurare si punere in functiune echipamente de comunicatii
- Abilitatea de a intocmi, ințelege si analiza scheme si planuri ale sistemelor mai sus mentionate.
- Abilitatea de a analiza proiecte si de a optimiza solutiile tehnice oferite de proiectanti
- Capacitate de analiza si sinteza si capacitatea de a gasi solutia potrivita cerintelor clientului
- Abilitati pentru lucrul in echipa, atitudine pozitiva, orientare spre rezultat si solutii
- Entuziast, integru, responsabil, ambitios, proactiv, serios, loial, cu bun simt, fara cazier judiciar;

- Permis de conducere categoria B fara incidente
- Disponibilitate la deplasari si program prelungit cand este cazul;

- Constituie avantaje:
- Experienta sau cunostinte temeinice in domeniul automatizarilor de acces auto
- Experienta in vanzari echipamente si sisteme electronice sau automatizari

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant si plan de stimulente in functie de performantele echipei de lucru
- mediu de lucru stimulativ, expunere la ultimele tehnologii in domeniu
- training si certificari de specialitate
- oportunitati de dezvoltare profesionala si personala intr-o companie lider de piata

Candidatii interesati sunt rugati sa trimita CV la recrutare@solutiiresurseumane.ro

FOXExpert ofera solutii resurse umane complete si customizate: recrutare, consultanta, salarizare, administrare personal, evaluare si dezvoltare organizationala. Investim energie, pasiune si experienta pentru a oferi cel mai bun rezultat partenerilor nostri.
Solutiile noastre. Rezultatele voastre.
Mai multe despre noi la: www.solutiiresurseumane.ro.