Technical Sales - Vanzari cu profil tehnic, B2B

FOX EXPERT ADVICE

Job expirat

RESPONSABILITATI

• prospecteaza piata, identifica oportunitatile de vanzare, apoi planifica si prioritizeaza activitatea astfel incat sa asigure atingerea obiectivelor de vanzari stabilite;
• dezvolta reteaua de parteneri din piata specifica, pe toate canalele de vanzari B2B
• organizeaza evenimente destinate arhitectilor si clientilor cheie
• consiliaza clientii in alegerea solutiilor tehnico-comerciale optime
• colecteaza date de piata, analizeaza si intocmeste rapoarte in acest sens
• incheie contracte cu clientii cheie si urmareste derularea acestora pana la finalizarea proiectului

CERINTE

• experienta relevanta in promovarea de solutii premium si dezvoltarea de business cu companii de constructii, birouri de arhitectura, fatadieri si alti clienti cheie din domeniul constructiilor;
• abilitati bune de negociere si vanzare, de comunicare si relationare;
• abilitati de instruire a clientilor cu privire la solutiile tehnice propuse;
• capacitatea de a sustine prezentari in fata unui public elevat;
• persoana responsabila, rezistenta la efort si orientata catre rezultate;
• studii superioare tehnice (preferabil arhitectura sau politehnica);
• cunostinte bune de limba engleza;
• carnet de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Acces la cursuri de dezvoltare profesioanala
Instrumente de lucru asigurate

Candidatii interesati sunt rugati sa trimita un CV la recrutare@solutiiresurseumane.ro

FOXExpert ofera solutii resurse umane complete si customizate: recrutare, consultanta, salarizare, administrare personal, evaluare si dezvoltare organizationala. Investim energie, pasiune si experienta pentru a oferi cel mai bun rezultat partenerilor nostri.
Solutiile noastre. Rezultatele voastre.
Mai multe despre noi la: www.solutiiresurseumane.ro.