Team Manager/Consultant Asigurari

Grawe Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- detinerea / dezvoltarea unui portofoliu de clienţi proprii/ai companiei
-incheierea contractelor de vanzare
- indeplinirea bugetului de vânzări
- raportarea completă şi corectă, în termen, a activităţii zilnice şi săptămânale, în conformitate cu procedurile existente;
- participarea la sesiunile de training.

CERINTE

- persoane dornice de dezvoltare profesionala si personala;
- experienţa în domeniul vanzarilor constituie un avantaj;
- abilităţi excelente de comunicare şi negociere;
- atitudine independentă şi pozitivă, orientare puternică către rezultate;
- absolvent liceu; absolvent / in curs al unei instituţii de învăţământ superior(constituie un avantaj).

BENEFICII OFERITE

- parte fixa+ comision
- sistem de comisioane şi bonusuri attractive;
- training pe domeniile vânzări şi leadership sustinute de MBA Training & Marketing;
- posibilitatea de a dezvolta o carieră pe termen lung;
-desfasurarea activitatii intr-un mediu tanar si competitiv

Grupul financiar internaţional GRAZER WECHSELSEITIGE VERSICHERUNG AG (Grawe) a decis în anul 2000 intrarea pe piaţa românească a asigurărilor de viaţă prin înfiinţarea societăţii Grawe România Asigurare SA, al cărei acţionar majoritar este, deţinând 99,98% din capitalul social.
De la intrarea pe piaţă şi până la începutul anului 2009, seriozitatea şi profesionalismul ce ne caracterizează au determinat un număr de peste 220.000 de clienţi să opteze pentru programele noastre de asigurare de viaţă. Răspunsul nostru la necesităţile clienţilor este clar: costuri de achiziţie mici, produse bine structurate şi diversificate, servicii calitative şi parteneri ce oferă o consiliere specializată. Lansarea de noi produse sperăm că va fi o nouă dovadă a adaptabilităţii şi interesului nostru pentru unicitatea clientului român - ceea ce sperăm să se concretizeze într-un portofoliu stabil.