Team Leader( Unit Manager)

Grawe Romania ASIGURARE SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
- recrutarea si selectia consultantilor financiari
- implementarea si sustinerea programelor de training
- motivarea si sustinerea continua a echipei directe
- monitorizarea si supervizarea activitatilor de promovare directa a programelor financiare

CERINTE

- studii superioare
- bune abilitati de comunicare si negociere
- asumarea responsabilitatilor
- initiativa si spirit antreprenorial
- disponibilitate pentru program prelungit
- preferabil experienta in managementul vanzarilor directe

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- pachet de compensare motivant
- posibilitatea dezvoltarii carierei intr-o companie multinationala leader
- training-uri si programe de dezvoltare performante
- mediu de lucru profesional
- management experimentat

Grawe Romania Asigurare S.A. este filiala cu drepturi depline a Grazer Wechselseitige Versicherung (Grawe), unul dintre marile concerne financiare din Austria si una dintre cele mai mari firme de asigurari din Europa.
Gandim in perspectiva, iata motivul prezentei noastre pe plan international. Acest tip de gandire a determinat dezvoltarea companiei GRAWE, de la nivelul societatii mutuale pentru asigurare impotriva incendiilor - asa cum a fost creata in anul 1828, la nivelul unei prezente puternice si respectabile in intreg spatiul central si est-european.
Extinderea rapida si sigura, de anvergura, a facut posibila transformarea noastra intr-o corporatie solida cu operatiuni in toata Europa.
Concentrându-se pe domeniul în care grupul international Grawe are expertiza si competenele cele mai mari, Grawe România Asigurare SA isi începe activitatea în octombrie 2000, vizând exclusiv domeniul asigurarilor de viata. Detinând 99,88 % din pachetul de actiuni, grupul Grawe este actionarul majoritar al companiei românesti.
Ne conducem dupa urmatorul motto: ¿Asigurarea de partea TA¿, iar strategia noastra este sa punem în permanenta clientul pe primul loc , sa îi oferim cele mai bune produse si servicii în orice moment.