Team leader - tehnologii EMC

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonarea tehnica a echipei de implementare si consultant solutii de gestiune a informatiei de business;
- Coaching/ mentoring pentru membrii echipei din subordine;
-Implementarea de solutii de gestiune a informatiei de business la clientii Star Storage;
- Analiza problemelor semnalate de catre client si oferirea de solutii in timp real, prin intermediul postei electronice, telefonului si prin interventii on-site la sediul clientului (daca este cazul);
- Respectarea procedurilor companiei in privinta acestui tip de servicii;
- Stabilirea si mentinerea unei bune relatii profesionale cu clientii;
- Actualizarea sistemului informatic de gestiunea solutiilor/ produselor aflate in support tehnic/ garantie si a cererilor de suport de la client;
- Imbunatatirea permanenta a cunostintelor despre produse software din portofoliul companiei in domeniile: gestiune documente/continut, arhivare documente, accesul la informatia de business (portaluri, SSO), captura de date din formulare, captura de documente, managementul documentelor, workflow, colaborare, business process management, managementul inregistrarilor, enterprise content management (ECM), web content management, output management/ tiparire documente tranzactionale, CRM (Microsoft Dynamics);
- Furnizarea de servicii de consultanta tehnica clientilor Star Storage si proiectarea/ implementarea/livrarea de solutii la un nivel ridicat de calitate

CERINTE

- Experienta in activitati de coordonare echipe de implementare solutii software enterprise minim 2 ani;
- Experienta 4 ani pozitie Senior Techology Consultant;
- Absolvent Facultatea Cibernetica si statistica economica, Automatica si Calculatoare, Matematica -Informatica economica , alte facultati cu profil informatic;
- Certificari in administrare/ implementare/ dezvoltarea de solutii software bazate pe platforme enterprise (ECM/ DMS/ ERP etc.);
p Cunostinte avansate in implementarea si depanarea de sisteme software de tip enterprise (ECM/ ERP/ CRM);
-Cunostinte tehnice avansate despre gestiunea bazelor de date;
-Cunostinte limba engleza: scris/ vorbit nivel minim 8 (Scala 1-10);
- Cunostinte / experienta in integrari de sisteme software enterprise (webservices, SOA, SSO, portals) constituie avantaj;
- Interesat sa lucreze intr-un mediu de lucru dinamic, deschis catre asimilarea rapida a noilor tehnologii si adaptat permanent la cerintele pietei;

Calitati personale:
- Abilitati de comunicare / negociere;
- Initiativa / Persoana proactiva ;
- Aspect placut / prezenta profesionala;
- Persoana ambitioasa, cu aspiratii, focalizata pe cariera;
- Fire deschisa;
- Rezistenta la stres;
- Capacitate de lucru intr-un colectiv;

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).