Team Leader - Customer Services

VON CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

VON Consulting recruteaza pentru clientul sau companie internationala ce activeaza in domeniul BPO - Team Leader.

Responsabilitati:
- coordonarea unei echipe de 10 de agenti customer care,
- recrutare, training si coaching permanent pentru propria echipa,
- indrumarea si motivarea continua a echipei pentru atingerea nivelului de performanta dorit,
- evaluarea periodica a membrilor echipei,
- mentinerea contactului cu clientul si solutionarea problemelor aparute,
- realizarea de rapoarte periodice de activitate.

CERINTE

- experienta relevanta intr-un centru de customer service;
- experienta de minim 2 ani ca team leader al unei echipe de Customer Service;
- exprerienta de lucru cu clienti straini;
- cunoasterea avansata a cel putin 2 dintre limbile: engleza, germana, franceza, spaniola, italiana - OBLIGATORIE.
- excelente abilitati de comunicare, organizare, negociere si mediere;
- orientare client.

BENEFICII OFERITE

- lucrul intr-o echipa tanara si entuziasta,
- posibilitatea de a dezvolta o cariera in cadrul unei companii internationale,
- traininguri interne pe diverse domenii,
- pachet salarial motivant.

VON Consulting ofera servicii de recrutare personal, training, administrare si salarizare personal, leasing de personal.