Team Leader/ Consultant Finaciar in Asigurari

Grawe Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Din moment ce asigurarile vor fi obligatorii, oricine se va putea inregistra in echipa in timpul unei reforme si isi poate incheia propria asigurare obligatorie. Astfel, pretul platit pentru asigurarea proprie va fi mai mic, datorita incasarii comisionului de agent care ii revine persoanei respective.
-partciparea la programul de training regional si national;
-coordonarea echipei atat in activitatea de vanzare cat si de post-vanzare;
-urmarirea contractelor aflate in portofoliul echipei;
-intocmirea rapoartelor de activitate.

CERINTE

Team Leader:
- absolventi studii superioare (domeniu economic,juridic prezinta un avantaj);
- experienta in vanzari directe/management constituie un atu categoric;
- abilitati de negociere si motivare;
- dinamism;
- orientare spre rezultate;
- personalitate placuta.

Consultant financiar in asigurari:
- Studii medii sau superioare.
- Experienta in Vanzari( minimum 4-5 luni)
- Cunoasterea pietei specifice constituie un avantaj.
- Abilitati de comunicare, negociere, motivare;
- Energic, optimist, increzator in fortele proprii

BENEFICII OFERITE

- program de training extensiv,la nivel regional si national;
- finantare continua pe toata durata colaborarii;
- pachet de bonusuri motivant;
- sistem de comisionare performant;
- posibilitati reale de promovare;
- mediu de lucru profesionist.

- Finantare, bonusuri trimestriale, anuale, traininguri si team buildinguri

Grupul financiar international a decis in anul 2000 intrarea pe piata romaneasca a asigurarilor de viata prin infiintarea societatii , al carei actionar majoritar este, detinand 99,98% din capitalul social. In prezent, societatea noastra a diversificat paleta de produse, adaugand asigurarilor de viata, asigurari de sanatate si de accident.

An de an, evolutia constanta a companiei Grawe Romania a reprezentat o confirmare a deciziei initiale, strategia bazata pe siguranta si eficienta clasandu-ne la sfarsitul anului 2006 pe locul 5 in top-ul asigurarilor de viata, cu o cota de piata de 5,68%. In anul 2006 Grawe Romania a realizat cea mai spectaculoasa evolutie din piata asigurarilor de viata, urcand patru pozitii in clasament, cu subscrieri a caror valoare a depasit 18,3 mil. EUR, in crestere cu 88% fata de rezultatele anului 2005. Evolutia reala in lei a depasit 83%.Pentru anul 2007 preconizam o crestere de minim 40% a volumului de prime subscrise si a rezultatului financiar.