TEAM LEADER C++

BELER SOFT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dupa o perioada de integrare si formare tehnica in domeniul de activitate specific si cu metodologia de lucru veti avea posibilitatea de a va aduce aportul la toate fazele de dezvoltare ale proiectului. Veti fi responsabil cu managementul unei echipe de 8-15 programatori si veti mentine o buna comunicare si atmosfera in cadrul echipei si in relatia cu celelalte departamente cu care veti interactiona direct (R&D , QA, etc.).

CERINTE

Capacitate de sinteza si analiza,
Atentie la detalii, caracter proactiv ,
Fire inovativa, autonoma, dar si cu dorinta de a lucra alaturi de echipa,
Bune abilitati de relationare si comunicare.

-Absolvent al unei facultati cu profil tehnic: (Automatica, Cibernetica, Informatica, Electronica)

-Bune cunostinte de algoritmi si tehnici de programare
-Experienta dovedita pe proiecte in C/C++/MFC/STL de minim 3 ani

-Experienta in coordonarea unei echipe de minim 1 an

-Experienta în C/C++ Threading, concepte de retelistica (Sockets, Client/Server, TCP/IP) si SQL Server constituie un avantaj
-Disponibilitate pentru deplasare la client
-Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat (scris si vorbit)

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv (bazat pe competenta si rezultate), revizuit periodic
* Tichete de masa

* Asigurare medicala privata
* Mediu de lucru placut, dinamic si stimulativ, atmosfera relaxata in cadrul unei echipe tinere
* Sala de sport si recreere (ping pong, fotbal de masa, biciclete)
* Training-uri in strainatate

BELER SOFT este o companie Franco - Romana ce furnizeaza la un standard inalt, servicii si solutii de analiza,
design si implementare software.
Compania noastra este partenerul roman al liderului european de aplicatii bancare, si dezvolta de 14 ani software profesional
intr-o mare varietate de domenii :

- banci / finante
- administrare (e-government)
- gestiune comerciala
- sanatate
- media ...

Tehnologii : Microsoft .Net Unix / Java.