Team Leader

Grawe Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participarea la programul de training regional si national
- coordonarea echipei atat in activitatea de vanzare cat si de post-vanzare
- urmarirea contractelor aflate in portofoliul echipei
- intocmirea rapoartelor de activitate, monitarizari saptamanale

CERINTE

Studii medii sau superioare
- experienta in Vanzari(minimum 4-5 luni)
- cunoasterea pietei specifice constituie un avantaj
- abilitati de comunicare, negociere, motivare
- energic, optimist, increzator in fortele proprii

BENEFICII OFERITE

- program de training extensiv, la nivel regional si national
- finantare continua pe toata durata colaborarii
- pachet de bonusuri motivant
- sistem de comisionare performant
- posibilitati reale de promovare
- mediu de lucru profesionist

Grupul financiar interna??ional GRAZER WECHSELSEITIGE VERSICHERUNG AG (Grawe) a decis ??n anul 2000 intrarea pe pia??a rom??neasc?? a asigur??rilor de via???? prin ??nfiin??area societ????ii Grawe Rom??nia Asigurare SA, al c??rei ac??ionar majoritar este, de??in??nd 99,98% din capitalul social.

Anul 2005 a adus o schimbare important?? ??n politica firmei: prin preluarea companiei de asigur??ri Sara Merkur, compania Grawe Rom??nia a ??nceput dezvoltarea propriei for??e de v??nzare. Noua for???? de v??nzare Grawe a reprezentat intrarea ??ntr-o nou?? faz?? de dezvoltare a portofoliului de clien??i ??i a gamei de produse de oferite.
In cei 9 ani de activitate, Grawe Rom??nia a diversificat paleta de produse, ad??ug??nd asigur??rilor de via????, asigur??ri de s??n??tate ??i de accident, precum ??i asigur??ri de propriet????i (locuin??e ??i bunuri casnice).