team leader

Grawe Romania Asigurare SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
-participarea la programul de training regional si national;
-coordonarea echipei atat in activitatea de vanzare cat si de post-vanzare;
-urmarirea contractelor aflate in portofoliul echipei;
-intocmirea rapoartelor de activitate.

CERINTE

CERINTE POST
- absolventi studii superioare (domeniu economic, juridic prezinta un avantaj);
- experienta in vanzari directe/management constituie un atu categoric;
- abilitati de negociere si motivare;
- dinamism;
- orientare spre rezultate;
- personalitate placuta.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- program de training extensiv, la nivel regional si national;
- finantare continua pe toata durata colaborarii;
- pachet de bonusuri motivant;
- sistem de comisionare performant;
- posibilitati reale de promovare;
- mediu de lucru profesionist.

Grupul financiar international a decis ¿n anul 2000 intrarea pe piata rom¿neasca a asigurarilor de viata prin ¿nfiintarea societatii , al carei actionar majoritar este, detin¿nd 99,98% din capitalul social. In prezent, societatea noastra a diversificat paleta de produse, adaug¿nd asigurarilor de viata, asigurari de sanatate si de accident.

An de an, evolutia constanta a companiei Grawe Rom¿nia a reprezentat o confirmare a deciziei initiale, strategia bazata pe siguranta si eficienta clas¿ndu-ne la sf¿rsitul anului 2006 pe locul 5 ¿n top-ul asigurarilor de viata, cu o cota de piata de 5,68%. In anul 2006 Grawe Rom¿nia a realizat cea mai spectaculoasa evolutie din piata asigurarilor de viata, urc¿nd patru pozitii ¿n clasament, cu subscrieri a caror valoare a depasit 18,3 mil. EUR, ¿n crestere cu 88% fata de rezultatele anului 2005. Evolutia reala ¿n lei a depasit 83%.Pentru anul 2007 preconizam o crestere de minim 40% a volumului de prime subscrise si a rezultatului financiar.