System Administrator

Class It Outsourcing

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Absolvent al unei facultati cu profil tehnic- preferabil Politehnica(Automatica, Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei) sau Universitatea Bucuresti- Facultatea de Matematica
• Cunostiinte avansate de instalare, configurare si troubleshooting sisteme de operare Windows
• Cunostiinte de instalare, configurare si troubleshooting pentru suita MS Office
• Cunostinte suport pentru Internet Explorer;
• Cunostinte Hardware pentru computere si imprimante;
• Cunostinte de baza despre servicii retea si protocoale;
• Disponibilitatea de a lucra pe teren;
• Abilitati organizatorice si respectarea termenelor limita;
• Orientare catre client;
• Capacitate buna de comunicare si relationare;

CERINTE

• Mentenanta sistemelor de calcul bazate pe sisteme de operare din familia Windows si a aplicatiilor care pot rula peste acesta si rezolvarea eficienta a situatiilor software si hardware.
• Conceperea de solutii care sa duca la eficientizarea activitatii clientului prin folosirea tehnologiei.
•Asigurarea mentenantei imprimantelor si rezolvarea eficienta a situatiilor intalnite cu acestea;
• Analizarea permanenta privind performanta sistemelor si a retelelor locale si propunerea de variante de imbunatatire a functionarii acestora.
• Asigurarea de Suport Tehnic la nivel de sisteme de operare Windows si aplicatii pentru utilizatori

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv ce recompenseaza performanta;
Posibilitate de afirmare si promovare rapida
Lucrul intr-un mediu cu ultimele tehnologii si echipamente

Class IT Outsourcing, companie de externalizare IT, asigura clientilor sai perfecta functionare a departamentului IT prin valorificarea unei echipe formate din 70 de specialisti ce se afla sub indrumarea unui management de succes.
Timp de 9 ani am dobandit experienta necesara pentru a castiga increderea unor clienti precum Rompetrol, Coca-Cola, Deloitte, Jerry's Pizza, Adecco, Merck, Sharp and Dohme, Financiarul, Sanoma Hearst.
Suntem un colectiv tanar si entuziast si investim continuu in dezvoltarea si pregatirea profesionala.
Vino sa lucrezi pentru prima companie de externalizare IT din Romania.
Vino sa adaugi valoare echipei noastre!

Daca vrei sa ne cunosti mai bine ne poti accesa si pe:
Linkedin- Class IT Outsourcing
Facebook- Class IT Outsourcing
Twitter- externalizareit