System Administrator

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ca si Administrator de Sistem vei avea urmatoarele responsabilitati:

Ofera suport si mentenanta pentru MS Servers / Desktops si MS Exchange Server
Instaleaza, configureaza si mentine laptop-urile si desktop-urile
Se ocupa de mutarile interne ale utilizatorilor, inclusiv de telefoane
Mentine o solute MS-Based Fileserver
Creeaza, configureaza si mentine masinile virtuale in medii VMWare si Hyper-V
Emite solicitarile de achizitii pe parte de software/hardware
Se asigura ca toate licentele software achizitionate sunt inregistrate si arhivate
Inregistrarea utilizatorilor noi si dezactivarea conturilor expirate in concordanta cu colicitarile primate de la HR
Preluarea de proiecte IT mici si medii conform instructiunilor primite de la IT Manager
Realizeaza procese, procedure de lucru si solutii de optimizare a infrastructurii

CERINTE

Candidatul ideal va avea urmatoarele cunostinte si experienta:

Studii superioare de specialitate in domeniul IT
2+ ani experienta cu sisteme de operare Microsoft desktop si server
Apritudini dovedite de instalare, configurare, troubleshooting si recuperare
XP, 7, 8 si 10 (toate variantele).
W2003, W2008, W2012 (toate variantele).
2+ ani experienta cu aplicatii desktop Microsoft;
Suita MS Office (toate versiunile si toate produsele adiacente).
Office 365.
2+ ani experienta de troubleshooting si reparare hardware desktop si server
Cunostinte practice de Exchange Server, Lunc Server, Active Directory, VMWare si Hyper-V
Abilitati excelente de comunicare scrisa si orala
• Atitudine pozitiva si orientata spre rezolvarea poblemelor

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).