Statistician

S.C. Netbridge Services S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Colecteaza, analizeaza si interpreteaza datele cantitative ce se refera la utilizatorii site-ului www.okazii.ro;
- Realizeaza grupari, sortari, medii si trenduri;
- Urmareste seturi de date distincte si stabileste corelatii intre ele;
- Genereaza rapoarte si grafice sugestive, realizeaza studii comparative;
- Formuleaza nevoia de date primare pentru generarea de noi rapoarte statistice necesare departamentului de dezvoltare.

CERINTE

- Gandire logica avansata, putere de analiza si sinteza a cunostintelor si abilitatea de a aplica creativ solutia la o anumita problema particulara;
- Licenta in Matematica/ Statistica, eventual Sociologie/ Stiinte Economice cu temeinice cunostinte de statistica;
- Buna cunoastere a aparatului matematic, capabil sa utilizeze metodologii de examinare si procesare a datelor (cercetari statistice, metode de clasificare, metode de reprezentare grafica);
- Cunoasterea unui program de prelucrare statistica, SPSS este un avantaj;
- Excel - nivel de cunoastere avansat;

BENEFICII OFERITE

- Consultatii gratuite la Clinica Diagnosis;
- Traininguri pentru formare profesionala, posibilitatea de a participa la triningurile organizate de NCH Academy;
- Oportunitatea de a inova si participa la implementarea unor idei noi;
- Salariu motivant (in functie de cunostinte si experienta);
- Conditii de lucru excelente intr-un mediu tanar si dinamic ;

Companie din Romania cu activitate exclusiva pe Internet, care dezvolta servicii de calitate, avand in portofoliu o gama larga de aplicatii web, ce ocupa pozitii de top in Internet: okazii.ro, trafic.ro, myjob.ro, chestionare.ro, hr-romania.ro, etc. Misiunea noastra este sa implementam cele mai profesioniste servicii online in Romania, oferindu-le utilizatorilor si clientilor interni/externi toate conditiile pentru a beneficia la maxim de avantajele Internetului.