STATISTICIAN

Eurodata Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI :
- realizarea esantioanelor si listei de cote
- realizarea scriptului/formelor pentru introducerea datelor
- testarea scriptului/formelor impreuna cu coordonatorul de introducere a datelor
- verificarea, curatarea, etichetarea bazei de date
- transmiterea bazei de date catre client.

CERINTE

Candidatul ideal este o persoana:
- capabila si dornica de a lucra in echipa
- implicata si pasionata de activitate
- orientata spre solutii si rezultate, cu respectarea termenelor de lucru.
Urmatoarele cunostinte sunt necesare :
- studii universitare (Sociologie, Cibernetica, Marketing, Matematica)
- cunoasterea avansata a aplicatiilor Microsoft Office: Excel, Word.
- cunostinte de marketing si statistica
- experienta/cunoasterea SPSS si MS Access constituie un avantaj
- cunoasterea limbii engleze

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:
- training de specialitate
- acces la know-how international – metodologii si tehnologii specifice activitatii de culegere date
- o echipa tanara si implicata
- sanse reale de promovare
- un mediu de lucru competitiv si dinamic

- Eurodata Management este membra a Grupului DAEDALUS si are ca obiect de activitate culegerea de date pentru mediile de afaceri

- Eurodata Management este membru ESOMAR (Societatea Europeana de Cercetare de Marketing si Opinie Publica) si membru SORMA (Societatii Romane de Marketing si Cercetare a Opiniei Publice)

- Punctele forte ale organizatiei sunt: 10 ani EXPERIENTA in piata de marketing research din Romania, ca fost departament de culegere de date a Firmei DAEDALUS Consulting; PROFESIONALISM; FLEXIBILITATE

- Eurodata Management dispune de facilitati la nivel national pentru culegerea datelor: 6 centre satelit - Brasov, Constanta, Craiova, Cluj-Napoca, Iasi si Timisoara si o retea de peste 600 de colaboratori specializati pe culegerea datelor.