Stagiu de practică pentru studenți la drept

Societatea Civila de Avocati

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pregătirea dosarelor pentru instanțe sau autorități;
Asistarea avocaților în studiul dosarelor și în relația cu clienții;
Sarcini administrative (corespondență, redactare documente, aprovizionare consumabile și birotică, îndosariere și arhivare documente);
Contabilitate primară (întocmire facturi, redactare contracte de asistență juridică);
Completarea și procesarea bazelor de date a societății;
Elaborarea și redactarea diverselor documente necesare avocaților societății.

CERINTE

Student(ă) la drept, condiție obligatorie;
Disponibilitate, în special după-amiaza;
Bună pregătire teoretică, dorință de perfecționare;
Persoană rezistentă la stres, ambițioasă, dornică să învețe;
Capacitatea de a relaționa și de a interacționa cu oamenii;
Persoană pro-activă, pozitivă, sociabilă, determinată, discretă;
Capacitatea de a asigura și respecta secretul profesional;
Persoană capabilă de organizare, coordonare și prioritizare a sarcinilor;
Foarte bune cunoștințe de operare PC (MS Office, internet, etc.);
Limba engleză (constituie avantaj).

BENEFICII OFERITE

Șansa de a învăța de la avocați profesioniști;
Experiența de a lucra în cadrul unei echipe de avocați;
Oportunitatea de a studia și de a lucra în dosare reale, în spețe interesante;
Posibilitatea de angajare pe viitor.

DESCRIEREA FIRMEI

Societate Civila de Avocati.