specialist webmarketing (entry level) - Bucuresti

ArenaJobs

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru dezvoltarea structurii sale, ArenaJobs cauta un/a SPECIALIST WEBMARKETING.

Cautam o persoana tehnica, capabila sa construiasca si sa intretina site-uri de prezentare pentru diferitele linii de business ArenaJobs, Persoana selectata va crea si intretine pagini, grupuri, useri Arena pentru gestiunea relatiei cu candidatii si clientii prin retelele sociale si printr-un blog.

Persoana selectata va implementa, dar si genera idei pentru maximizarea prezentei online al Arenei, va intelege functionarea tehnica a aplicatiile folosite, si va propune -unde va fi cazul- achizitia unor soft-uri sau aplicatii.
Cautam o persoana tehnica, mai orientata la "web" decat la "marketing".

CERINTE

Cerem:
- competente tehnice de aplicatii web (am prefera un candidat "self-learnt")
- engleza bine, o usoara preferinta va fi data aplicantilor care vorbesc italiana
- Chiar daca nu este un criteriu obligatoriu, va fi data o mare preferinta candidatilor care detin certificat de handicap.
- vor fi luati in considerare numai aplicantii care au domiciliu in Bucuresti

BENEFICII OFERITE

Oferim:
- contract de munca (preferabil) sau contract pe pfa
- remunerare in linie cu piata
- ambient de lucru placut
- eventual, posibilitate munca partial de acasa

Invitam cei interesati sa trimita un cv si un portofoliu de site-uri create la marco.rossetti@arenajobs.ro. Va rugam sa mentionati ce fel de disponibilitate de timp aveti (full-time sau part-time), ce contract ati lua in considerare si ce asteptari de remunerare aveti.

Multumesc

ArenaJobs este o firma internationala de resurse umane activa in Romania din anul 2007. Serviciile noastre includ recrutare, munca temporara si training. Vizitati site-ul nostru www.arenajobs.ro pentru mai multe informatii.