SPECIALIST TRANSPORTURI SPECIALE SI LOGISTICA INDUSTRIALA

S.C. AMAKRON S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam penru

Responsabilitati:
• Preluarea si gestionarea activitatilor legate de desfasurarea transporturilor speciale (trailere transport agabaritic, macarale, stivuitoare)
• Coordonarea transporturilor rutiere (normale si speciale) in UE, precum si dirijarea, coordonarea activitatiilor de logistica industriala (macarale, stivuitoare, plaforme trailere agabaritice, platform trailere normale)
• Implicarea in organizarea si monitorizarea transporturilor combinate: rutiere, maritime, aeriene
• Optimizarea rutelor, costurilor prin gasirea celor mai eficiente metode de incarcare, transport
• Gestioanarea bazei de date a clientilor existenti si cautarea clienti potentiali
• Vanzarea directa a serviciilor de transport agabaritic si inchirieri de utilaje

CERINTE

• Experienta pe un post similar - minim 3 ani
• Studii superioare
• Limba engleza - nivel avansat
• Limba germana - reprezinta avantaj
• Permis cat. B
• Cunostinte ale particularitatilor de transport, firme de transport
• Cunostinte ale legislatiei in vigoare privind transportul in UE si la nivel global

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv
Oportunitati de dezvoltare profesionala
Alte beneficii

DESCRIEREA FIRMEI

AMAKRON - Head Hunting/ Executive Search

Suntem:
• o echipa de OAMENI inimosi si ambitiosi, tintim sus si ne dezvoltam continuu
• prezenti, hiperactivi si perfectionisti
• dedicati in a conecta companiile partenere cu profestionistii din diverse domenii de activitate
• mediatorii procesului de imbunatatire a vietii profesionale a candidatilor nostri

Suntem AMAKRON!

Puteti aplica aici, dar ne gasiti si pe site-ul nostru www.amakron.com unde va puteti inregistra CV-ul in baza de date sau ne puteti contacta la telefon: 0268.420.820. Prin inregistrarea cv-ului sunteti de acord ca Amakron sa prelucreze datele cu caracter personal declarate. Toate informatiile furnizate sunt confidentiale.