SPECIALIST SOLUTII TEHNICE

ROMTELECOM

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigură consultanţă de specialitate, comparând alternative din punct de vedere al costului, timpului şi disponibilităţilor soluţiei propuse;
• Asigură suport tehnic de specialitate reprezentanţilor de vânzări în identificarea cât mai acurată a soluţiilor tehnice pentru clienţii Corporate.
• Intocmirea ofertelor tehnice acoperind atât partea tehnică cât şi financiară a ofertelor.
• Crează, analizează şi propune soluţia tehnică furnizată
• Colaborează şi se implică activ în procesul de vânzare pentru a identifica cele mai bune soluţii tehnice, adecvate nevoilor clienţilor.
• Participă la negocierea parametrilor tehnici ai serviciilor, revizuieşte obiectivele, scopul şi cerinţele clienţilor, culege informaţii, analizează date şi schiţează propuneri.
• Colaborează cu personalul tehnic al clienţilor pentru clarificări, remedieri, sprijin în rezolvarea problemelor legate de serviciile Romtelecom.
• Evaluează infrastructura tehnică existentă a clientului şi propune modalităţi corespunzătoare de acţiune pentru a dezvolta şi implementa soluţia optimă.
• Contribuie la evaluarea costurilor soluţiei tehnice propuse şi furnizează informaţii tehnice detaliate.

CERINTE

• Studii superioare finalizate într-unul din domeniile electronică, telecomunicaţii, cibernetică, automatică, calculatoare.
• Expertiza in domeniu ICT (networking, PBX, solutii securitate, softwre, hardware).
• Experienta in relatia cu clienti de tip business.
• Constituie avantaj experienta in suport tehnic clienti.
• Cunoştinţe bune de limba engleză.
• Iniţiativă, creativitate, deschis spre autoinstruire în privinţa ultimelor tehnologii existente pe piaţă.
• Cunoştinţe financiare ( analiza generala a profitabilităţi investiţiilor şi a studiilor de fezabilitate) – prezinta avantaj
• Abilităţi de lucru în echipă.
• Foarte bune abilităţi de comunicare.
• Capacitate de lucru simultan, pe mai multe proiecte.
• Foarte bună atenţie la detalii

BENEFICII OFERITE

Romtelecom este o companie in miscare pe piata comunicatiilor din Romania. In ultimii ani Romtelecom a evoluat inteligent, cu multe eforturi, de la un fost monopol de stat la o companie privata, conectata la tehnologia sofisticata a acestui mileniu.
Compania ofera astazi servicii de incredere, inovatoare si usor de folosit, de la traditionala telefonie fixa, la Internet de cea mai buna calitate, dar si cel mai sigur spatiu de gazduire de date din Romania, servicii combinate de date si voce si un program permanent controlat si imbunatatit de Customer Care.
Si transformarea continua ...