Specialist Social Media

Aurora Media

Job expirat

RESPONSABILITATI

Planificare şi strategie în social media - Implementează strategia de comunicare a clientilor;
-  Creeaza, filtreaza si gestioneaza tot continutul publicat online ( poze, video-uri, scris )
- Cercetare, colectare, prelucrare, analiză şi sinteză a informaţiilor;
- Propunere şi dezvoltare de idei creative pentru diverse campanii;
- Activităţi social media – Dezvoltarea canalelor de comunicare în social media, managementul profilelor şi canalelor social media, dezvoltarea conţinutului pentru platformele sociale, creşterea comunităţilor virtuale, monitorizarea mediului online.

CERINTE

Cunoştinţe necesare:
- cunoştinţe relevante în domeniu;
- cunoştinţe PC (Microsoft Office, Wordpress, Internet);
- cunoştinţe în utilizarea platformelor Google Adwords, Facebook Ads şi LinkedIn Ads.
- Experienţa în domeniu consituie un avantaj, însă nu este obligatorie;
-  cunoştinţe SEO şi utilizarea diferitelor instrumente Google; Studiile superioare, de preferinţă în domeniul relaţiilor publice/ comunicare/ marketing/ advertising, reprezintă un atu, dar nu sunt obligatorii.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a te afirma în mediul online şi de a lucra într-un domeniu de viitor, în plină ascensiune;
- Participarea şi implicarea în proiecte diverse şi interesante;
- Oportunitate de a-ţi pune creativitatea în practică şi de a învăţa lucruri noi în acelaşi timp;
- Mediu de lucru plăcut şi dinamic, într-un colectiv tânăr şi prietenos;
- Posibilitatea de afirmare şi promovare;

DESCRIEREA FIRMEI

Aurora este o echipa prietenoasa si pasionata.
— Ne ocupam cu lucruri creative, campanii de promovare si strategii si ne place la nebunie.