SPECIALIST SEO / GOOGLE ADWORDS - ACASA - PROGRAM FLEXIBIL

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Specialist SEO/Google AdWords, Flexibil, Acasa

Companie IT Bucuresti angajeaza in sistem part time sau full time specialist SEO/ Google AdWords.

Cunostintele de programare web si/sau design reprezinta un avantaj.

Activitatea se desfasoara acasa. Programul este unul flexibil.

Responsabilitati:
1.Analizarea ofertei clientului si a modurilor in care aceasta poate fi diferentiata de ofertele concurentilor;
2.Analizarea site-urilor concurente;
3.Analizarea site-ului clientului si propunerea de modalitati prin intermediul carora poate fi crescuta atractivitatea sa;
4.Stabilirea de comun acord cu clientul a expresiilor cheie dupa care se va face promovarea site-ului;
5.Lansarea campaniei AdWords si/sau:
6.Modificarea continutului site-ului;
7.Modificarea codului;
8.Realizarea de linkuri pe site-uri;
9.Monitorizarea progreselor.

Putere de decizie:
-asupra alegerii expresiilor(partial, de comun acord cu clientul);
-asupra continutului site-ului(partial, de comun acord cu clientul);
-asupra codului site-ului(putere de decizie totala);
-asupra surselor de linkuri (putere de decizie totala).

Tipuri de site-uri: site-uri de prezentare apartinand unor firme din diferite domenii de activitate(mobilier, constructii, contabilitate etc.) si magazine virtuale.

Se poate merge pe expresii de nisa. Se pot utiliza expresii tip long tail.

CERINTE

Minim 6 luni experienta SEO si/sau Google AdWords.

BENEFICII OFERITE

Oferta/beneficii:
*Salariu fix;
*Bonusuri de performanta;
*Program flexibil;
*Posibilitatea de a lucra de acasa;
*Posibilitatea de a dobandi experienta si in alte arii de interes;
*Posibilitatea de promovare in timp.