Specialist Resurse Umane - perioada determinata 1 an

SIEMENS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura suport in activitatile de administrare personal si payroll.
- Administrarea si intocmirea contractelor individuale de munca pentru angajatii Siemens SRL si a altor companii cu care exista suport shared services;
- Administrarea si actualizarea cartilor de munca, conform legii;
- Se ocupa de prezentarea contractelor de munca, a actelor aditionale si deciziilor de incetare a activitatii la ITM;
- Acorda suport in activitatile de payroll;
- Inregistrarea in soft-urile interne a noilor angajati si a modificarilor generate de actele aditionale;
- Intocmirea rapoartelor solicitate de catre seful direct.

CERINTE

- Absolvent/a studii superioare (studiile economice sau juridice constituie un avantaj);
- Limba engleza - fluent;
- Limba germana constituie un avantaj;
- Min. 2 ani experienta pe o pozitie similara;
- Cunostinte solide de legislatia muncii, fiscalitate in domeniu (salarizare, legislatia de asigurari sociale, declaratii, etc);
- Capacitatea de a lucra cu documente confidentiale;
- Atentie sporita la detalii;
- Excelenta cunoastere a MS Office si Internet;
- Cunoasterea unor programe de specialitate (Payroll, baze de date, etc) constituie un avantaj;
- Alte activitati in domeniul HR reprezinta un avantaj;
- Disponibilitate pentru orar prelungit in varfurile de activitate.

Siemens ofera produse de inalta calitate la preturi competitive dar atunci cand si competitorii ofera produse comparabile in functiune, calitate si pret, alti factori intra in joc in impunerea pe piata: brandul puternic, reputatia foarte buna, o istorie a prezentei in tara.