Specialist Resurse Umane

MATRA int S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Primeste nevoile de personal de la sefii de department.
Se ocupa de procesul de selectie si recrutare de personal.
Realizeaza si actualizeaza formularele pentru fisele de post.
Verifica dosarele de angajare .
Gestioneaza dosarele angajatilor si carnetele de munca.
Urmareste si tine la zi registrul de personal cu toate rubricile necesare unei evidente operative.
Preia pontajele de la departamente in vederea definitivarii drepturilor salariale.
Tine evidenta scriptic si electronic pentru: concedii fara plata, concediilor de odihna, absente, note explicative si sanctiuni aplicate, documente eliberate la solicitarea salariatilor, etc. si le opereaza in carnetul de munca.
Studiaza si aplica legislatia muncii in vigoare.
Tine legatura cu institutiile abilitate.
Gestioneaza baza de date a angajatilor, in format electronic si scriptic.
Realizeaza rapoarte lunare catre managementul companiei.
Elaboreaza planul de training, testari psihologice (corectare si interpretare rezultate), evaluarea periodica si politica de motivare a angajatilor.
Elaboreaza si actualizeaza Manualul angajatilor.
Alte sarcini specifice postului.

CERINTE

Cunostinte de legislatia muncii.
Experienta minim 3 ani pe un post similar intr-o companie cu minim 100 angajati.
Cunostinte operare PC (Microsoft Office, Internet, baze de date, etc).
Abilitati de comunicare.
Rezistenta la stres si atentie la detalii.

Matra Int. S.R.L. - marketing & distribution - infiintata in anul 1990.

Import si distributie produse de larg consum:

~ Conserve: ISKA, KUHNE - Germania
~ Cereale: KELLOGG'S - Germania
~ Branza: LA VACHE QUI RIT si KIRI - Franta
~ Dietetice: SCHNEEKOPPE - Germania
~ Vitamine: HUXOL - Germania
~ Indulcitor: HERMESETAS - Elvetia
~ Biscuiti: ALLATINI - Grecia
~ Conserve de legume produse in Romania: CODY, MAMA NATURA, EXTRA
~ Produse de unica folosinta: DUNI - Suedia
si multe altele....

Misiunea noastra este de a comercializa marci puternice, sortimente de calitate care sa asigure satisfacerea nevoilor consumatorului.

Bogatia noastra sunt oamenii, ideile si buna reputatie castigata in timp.

Actionarii nostri, grupul I.B.S. ne-au impus atingerea unor standarde tot mai ridicate deoarece vrem ca prin munca noastra sa fim cei mai buni in domeniu si sa fim vesnic in competitie cu cei mai buni; aceasta in asteptarea provocarilor din 2007.

Daca doresti sa-ti construiesti o cariera intr-o companie de comert si distributie,
daca ai initiativa, daca esti o fire responsabila si orientata catre calitate si autodepasire; atunci opteaza pentru un post in compania noastra!