Specialist Resurse Umane

Asset Portfolio Servicing Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea necesarului de personal ;

- Asigură angajarea, formarea şi perfecţionarea personalului necesar firmei;

- Screening-ul CV-urilor și organizarea seleției de personal;

- Asigurarea necesarului de personal prin recrutarea internă şi externă ;

- Verificarea referințelor candidaților;

- Informarea candidaților cu privire la specificațiile postului;

- Participarea la procesul de decizie în ceea ce privește candidatul cel mai potrivit;

- Anunțarea candidaților cu privire la rezultatului final al interviului la care au participat;

- Urmăreşte orientarea şi integrarea în organizaţie a noilor angajaţi ;

- Identifică nevoile de instruire ale personalului, în colaborare cu managementul;

- Elaborează programe de instruire şi le implementează în colaborare cu managementul;

- Monitorizează piaţa forţei de muncă şi menține relația cu clienții firmei pe latura de resurse umane;

- Întocmește și gestionează dosarele de personal

CERINTE

- Absolvent studii superioare

- Minimum 2 ani experiență în activitatea de recrutare

- Abilități de organizare și de luare a deciziilor

- Bune abilitati de comunicare și relaționare

- Bune abilități de lucru cu PC – MS Office și Outlook.

Asset Portfolio Servicing Romania SRL este o companie specializata in recuperare debite, cu sediul central in Republica Ceha, avand deschise sucursale in 5 tari din Europa de SE: Cehia, Slovacia, Polonia, Serbia si Romania. Recrutam persoane proactive care sa faca parte din echipa APS Romania.