Specialist resurse umane

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizeaza / desfasoara intreg procesul de recrutare si selectie de personal la nivel de companie.
Colaboreaza cu sefii de departamente in cadrul procesului de recrutare si selectie pentru posturile vacante.
Propune managementului candidatii cei mai potriviti cu profilul pozitiilor vacante in cel mai scurt timp posibil.
Asigura integrarea eficienta pe post a noilor angajati in cadrul companiei.
Sprijina procesul de identificare a nevoilor de training si dezvoltare profesionala a angajatilor si elaboreaza planul anual de training in concordanta cu obiectivele stabilite de companie.
Urmareste realizarea planului de training si propune metode de evaluare a eficienteti cursurilor absolvite.
Consilierea sefilor de departamente in privinta practicilor si procedurilor de resurse umane.
Gestiunea activitatii administrative specifice departamentului resurse umane.

CERINTE

Absolvent studii superioare : psihologie, sociologie.
Experienta de minim 2 ani in recrutare – gestionarea intregului proces de recrutare / selectie.
Cunostinte solide de legislatia muncii.
Cunostinte solide specifice activitatii de resurse umane.
Abilitati de comunicare, organizare eficienta a timpului.
Capacitate de adaptare la situatii noi.
Atentie orientata catre detalii.
Persoana dinamica, organizata , proactiva

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale