Specialist relatii cu clientii

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcini şi responsabilităţi:

Preluarea activă a contactului cu clienţii prin toate canalele de
comunicare (per telefon, e-mail) şi informarea acestora
despre proiecte/produse cu ajutorul tuturor instrumentelor de vânzare
aflate la dispoziţie
Preluarea activă, evaluarea corectă a solicitărilor clienţilor şi
soluţionarea solicitării în baza informaţiilor existente sau
transmiterea acesteia către persoana de contact corespunzătoare.
Evitarea posibilelor cazuri de escaladare prin transmiterea de
informaţii în funcţie de necesar (plângeri/reclamaţii).
Îmbunătăţirea continuă a proceselor din cadrul companiei prin aplicarea
procesului de îmbunătăţire continuă în cadrul centrului servicii
clienţi.
Informarea clienţilor cu privire la ridicarea mărfii din ordin client.
Efectuarea de sondaje de opinie cu privire la satisfacţia clienţilor.
Prelucrarea rapidă şi competentă a solicitărilor clienţilor prin
aplicarea rapidă şi sigură a sistemelor IT din cadrul centrului servicii
clienţi.
Menţinerea/îmbunătăţirea nivelului cunoştinţelor şi transmiterea
acestora în cadrul departamentului său cât şi la nivel
supra-departamental.
Identificarea necesarului de susţinere şi sprijinirea colegilor în
activitatea zilnică.

CERINTE

Cerinţe şi abilităţi:

Studii medii/superioare
Experienţă profesională în domeniul servicii sau în comerţ
Operare sigură a aplicaţiilor MS Office
Abilităţi de comunicare, de persuasiune şi de lucru în echipă bine
dezvoltate
Abilităţi de consiliere şi vânzare
Afinitate pentru domeniul lucrărilor în construcţii
Utilizarea metodelor şi instrumentelor de soluţionare a problemelor
Abilităţi de planificare şi prioritizare, iniţiativă proprie
Identificarea nevoilor clienţilor şi abordarea acestora în funcţie de
situaţie
Susţine discuţii sistematice cu clienţii şi utilizează instrumentele
(corespunzătoare) de vânzare
Prezintă autenticitate prin maniera sa credibilă

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.