Specialist recuperare creante, departamentul Legal

Asset Portfolio Servicing Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Contactarea colaboratorilor externi pentru buna desfasurare a activitatii de recuperare
 Contactarea executorilor judecatoresti si urmarirea procedurii de executare silita
 Contactarea administratorilor judiciari/ lichidatori si urmarirea procedurii de insolventa
 Contactarea debitorilor- persoane fizice si juridice, in vederea recuperartii creantelor.
2. Crearea de rapoarte zilnice/ saptamanale/ lunare petru managementul superior;
 Raportarea catre Comitetul de operatiuni
 Raportarea interna
 Alte raportari in functie de situatie.
3. Deciderea pasilor de colectare pentru cazurile aferente portofoliului.
 Analizarea fiecarui caz in parte si stabilirea celor mai bune solutii pentru procedura de colectare.

CERINTE

- Facultate terminata ( Facultatea de drept reprezinta un plus);
- Minim 3 ani experienta in banca/ institutie financiara;
- Experienta minim 1 an in colectarea creantelor B2B, B2C;
- Aptitudini de previziune, organizare, decizie, control - evaluare;
- Persoana persuasiva.

BENEFICII OFERITE

- Bonusuri in functie de performanta
- Laptop
- Telefon mobil
- Posibilitatea de dezvoltare profesionala si invatare continua in cadrul unei echipe tinere.

Asset Portfolio Servicing Romania SRL este o companie specializata in recuperare debite, cu sediul central in Republica Ceha, avand deschise sucursale in 5 tari din Europa de SE: Cehia, Slovacia, Polonia, Serbia si Romania. Recrutam persoane proactive care sa faca parte din echipa APS Romania.