Specialist Recrutare - Divizia Dezvoltare Organizationala

ROMTELECOM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scop:

Caută, identifică, selectează şi evaluează candidaţii care au aplicat în vederea ocupării unuia dintre posturile vacante din cadrul companiei, având ca scop asigurarea celui mai bun capital uman pentru companie.

Responsabilităţile importante:

Coordonează procesul de recrutare şi selecţie al posturilor vacante alocate.
Validează anunţul pentru postare internă/externă/mass media, a poziţiilor vacante.
Interactionează cu managerii angajatori pentru agrearea profilului de candidat.
Organizează programarea şi susţinerea interviurilor cu candidaţii selectati.
Realizează short-list-ul (rapoarte de candidat, ghid de interviu) pe baza căruia candidaţii vor fi intervievaţi de către managerul angajator din punct de vedere profesional.
Oferă feedback final candidatilor la finalul fiecarui proces de recrutare si selectie.
Se informează permanent cu privire la tehnicile de selecţie şi recrutare, pentru a asigura calitatea şi continuitatea procesului de recrutare al Romtelecom.
Realizarea de rapoarte şi statistici privind activitatea desfăşurată.

CERINTE

Studii superioare finalizate, studii postuniversitare in domeniul Resurselor Umane reprezinta avantaj
Experienţă relevantă in recrutare, mimim 2 ani.
Certificarile in metodologiile de recrutare reprezinta avantaj .
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat.

Bune abilităţi de comunicare (oral, scris, vorbit).

Atitudine proactiva.

Organizare, atenţie la detalii şi rigurozitate.

Dinamism şi creativitate.
Cunoştinţe de utilizare a pachetului MS Office.
Aptitudinea de a se ocupa corespunzător de informaţiile delicate şi confidenţiale.
Disponibilitate pentru deplasari atunci când i se solicită.

Romtelecom este o companie in miscare pe piata comunicatiilor din Romania. In ultimii ani Romtelecom a evoluat inteligent, cu multe eforturi, de la un fost monopol de stat la o companie privata, conectata la tehnologia sofisticata a acestui mileniu.
Compania ofera astazi servicii de incredere, inovatoare si usor de folosit, de la traditionala telefonie fixa, la Internet de cea mai buna calitate, dar si cel mai sigur spatiu de gazduire de date din Romania, servicii combinate de date si voce si un program permanent controlat si imbunatatit de Customer Care.
Si transformarea continua ...