Specialist Raportari - Divizia Financiar-Contabilitate

LIBRA INTERNET BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmeste si verifica rapoartele catre BNR si/sau catre alte institutii abilitate in supravegherea activitatii bancare;
- Intocmeste rapoarte de control asupra erorilor descoperite in cursul intocmirii si verificarii rapoartelor BNR pe care le prezinta periodic Managementului bancii;
- Elaboreaza si construieste rapoarte de verificare si de corelatii intre diverse rapoarte in scopul asigurarii corelarii datelor din toate rapoartele BNR;
- Verifica concordanta dintre datele inregistrate in rapoarte cu situatia contabila existenta;
- Tine evidenta si istoricul tuturor rapoartelor intocmite si transmise atat catre BNR si/sau catre alte institutii abilitate in supravegherea activitatii bancare, cat si catre management;
- Elaboreaza analize financiare si intocmeste rapoarte pentru top management;
- Pregateste analize si situatii solicitate de auditorii interni si externi in perioadele de audit.

CERINTE

- Absolvent studii superioare economice;
- Atentie la detalii;
- Excelenta capacitate de analiza si sinteza;
- Cunoasterea limbii engleze;
- Cunostinte avansate de utilizare PC;
- Foarte bune abilitati de comunicare;
- Experienta in domeniul financiar-minim 3 ani, constituie un avantaj;
- Experienta in raportari catre BNR- constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare in functie de performanta ta;
- Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate;
- Recunoasterea rezultatelor - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator.

Ai drept calitati spiritul dinamic, perseverenta si entuziasm? Iti doresti o cariera de succes in mediul financiar-bancar?

In Libra Internet Bank iţi oferim un mediu de lucru provocator, modern şi orientat către rezultate. Suntem organizaţia care susţine tinerii excepţionali, ambiţioşi, care doresc să-şi contureze un brand profesional şi să-şi dezvolte cariera îndrumati de specialiştii băncii.
Suntem o echipă tânără şi dinamică. Vei găsi adevăraţi profesionişti, oameni cu experienţă, comunicativi şi proactivi care apreciază performanţa. Entuziasmul şi energia acestora îţi vor oferi o atmosferă de lucru plăcută şi colegială.

Te asteptam alaturi de echipa noastra!