Specialist Produs Junior

IPSO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pregatirea si participarea impreuna cu Directorul de Marketing la negocierile cu furnizorii a diferitelor conditii comerciale si a preturilor, discount-urilor, termenelor de livrare, conditiilor de plata, etc
- Redactarea fiselor de gestiune tip (fise de pret la distribuitor) pentru fiecare produs comercializat punand in evidenta diferitele costuri de comercializare si procentul de marja per produs
- Redactarea descrierilor tehnice / fisa de produs sintetizata in limba romana (si engleza la cerere) destinata echipei comerciale
- Cunoasterea si analiza tuturor aspectelor legislative astfel incat produsele sa respecte legislatia romana in vigoare
- Asigurarea si organizarea formarilor interne pentru echipele comerciale
- Organizarea cu ajutorul departamentului Promovare a Vanzarilor a oricarei actiuni destinate sa promoveze produsele (targuri, actiuni promotionale, mailing-uri, publicitate, articole publicitare, demonstratii, etc.)

CERINTE

- Studii superioare în domeniul masini agricole/inginerie mecanica sau electromecanica/electronica/ marketing
- Experienta/cunostintele de marketing sau comerciale în domeniul utilajelor sau echipamentelor pentru agricultura – constituie un mare avantaj
- Limba engleza la nivel avansat obligatoriu
- Cunostinte bune PC - Word, Excel, PowerPoint
- Permis de conducere - categoria B

IPSO este puternic implantata pe piata din Romania inca din anul 1991.

Alaturi de colaboratorii sai IPSO dezvolta si mentine activa o retea de distributie pentru:

John Deere, Kuhn si Manitou.

Mai mult de 250 de colaboratori asigura distributia si service-ul pentru aceste marci diverse si de renume mondial.

Valorile noastre sunt acelea ale unei intreprinderi familiale aflate in serviciul clientilor sai.

Prin experienta, respect si atitudine pozitiva ne construim viitorul sigur catre care tindem cu totii.