SPECIALIST PRODUS

IPSO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analizează oferta de echipamente a furnizorilor/partenerilor (caracteristici tehnice şi comerciale, preţuri, aplicaţii)
- Traduce şi întocmeşte fişele tehnice/ manualele de utilizare/ documentaţiile publicitare ale produselor
- Propune şi pune în practică strategia de marketing şi comercială (produs/ preţ / distribuţie/ promovare) adaptată pieţei
- Susţine echipa comercială în discuţiile tehnice cu clienţii
- Organizează formările interne şi se implică în organizarea diverselor evenimente de promovare (târguri, demonstraţii etc)

CERINTE

- Studii superioare în domeniul maşini agricole/inginerie mecanică sau electromecanică/electronică/ marketing
- Experienţa/cunoştinţele de marketing sau comerciale în domeniul utilajelor sau echipamentelor pentru agricultură – constituie un mare avantaj
- Limba engleză la nivel avansat obligatoriu
- Cunoştinţe bune PC - Word, Excel, PowerPoint
- Permis de conducere - categoria B

Calitati:

- Profil tehnic şi comercial
- Dorinţă şi curiozitate de a învăţa echipamente noi
- Organizare, seriozitate, rigurozitate
- Disponibilitate la deplasări în ţara şi în străinătate

BENEFICII OFERITE

- Job stabil
- Cadru de lucru dinamic si profesionist
- Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile din domeniu

IPSO este puternic implantata pe piata din Romania inca din anul 1991.

Alaturi de colaboratorii sai IPSO dezvolta si mentine activa o retea de distributie pentru:

John Deere, Kuhn si Manitou.

Mai mult de 250 de colaboratori asigura distributia si service-ul pentru aceste marci diverse si de renume mondial.

Valorile noastre sunt acelea ale unei intreprinderi familiale aflate in serviciul clientilor sai.

Prin experienta, respect si atitudine pozitiva ne construim viitorul sigur catre care tindem cu totii.