SPECIALIST PAYROLL

APT RESOURCES & SERVICES

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmeste contracte de munca, fise de post, acte aditionale, decizii de incetare a contractelor de munca;
- Opereaza toate modificarile in programul Revisal corect si la timp;
- Centralizeaza si verifica pontajele, in vederea calculului salarial;
- Centralizeaza si verifica programarea anuala a concediilor de odihna;
- Calculeaza si opereaza corespunzator drepturile salariale, concediile medicale, concediile de odihna si orice este necesar in aplicatia de salarizar;
- Intocmeste corect si la timp declaratia 112;
- Genereaza centralizatoarele de salarii, impozitele si taxele aferente;
- Intocmeste fisele fiscale si le inregistreaza;
- Gestioneaza dosarele de personal
- Urmareste si aplica prevederile legale in domeniul relatiilor de munca si al asigurarilor sociale;
- Mentine legatura cu ITMB, casa de pensii, casa de sanatate din Bucuresti si din tara, A. N. O . F. M.;
- Intocmeste avertismente si convocari la cercetari disciplinare si participa la acestea;
- Centralizeaza documentele de protectia muncii si SSM, mentinand legatura cu persoana abilitata sa le intocmeasca;
- Realizeaza diverse rapoarte specifice activitatii de Resurse Umane;
- Centralizeaza datele necesare rapoartelor statistice solicitate

CERINTE

- Experienta minim 3 ani intr-o pozitie similara;
- Cunoastinte de legislatia muncii si calcul salarial;
- Cunostinte medii limba Engleza;
- Cunostinte temeinice Excel si lucru in program de salarizare;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Abilitati de comunicare si de relationare;
- Abilitati de a lucra atat in echipa cat si individual;
- Atentie la detalii;
- Atestat Inspector Resurse Umane.

Compania noastra imbina experienta, expertiza, managementul activ si cultura creativa. Asiguram clientilor nostri know-how-ul si cunoasterea pietei din Romania pentru a ajuta dezvoltarea unui proiect de succes. Forta companiei APT Resources & Services consta in insasi echipa si in devotamentul ei pentru a oferi de fiecare data cele mai bune performante. Domeniile noastre de specialitate se incadreaza in servicii profesionale de resurse umane, incluzand recrutare & selectie de personal si consiliere in cariera.