Specialist Ofertare (constructii civile)

Persons

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmeste ofertele tehnico –economice, conform specificatiilor, pentru executia lucrarilor de constructii si arhitectura;
- Analizeaza documentele si datele de intrare (cererea de oferta, proiectul, caietele de sarcini);
- Extrage listele de cantitati din planuri in vederea intocmirii ofertelor (realizeaza antemasuratori);
- Transmite catre beneficiar - in cazul in care este necesar - adrese de cerere de clarificare cu privire la lucrarea pentu care urmeaza sa se inainteze oferta;
- Identifica materialele si echipamentele principale care intra in componenta ofertei, caracteristicile tehnice/cantitati;
- Sustine activitatile de aprovizionare;
- Intocmeste cereri de oferta pentru materiale, echipamente si lucrari in subantrepriza si le compara cu ofertele intocmite intern;
- Analizeaza, selecteaza si negociaza ofertele primite pentru materiale, echipamente si lucrari;
- Realizeaza grafice de executie, analize de pret, cash-flow;
- Incadreaza articolele de deviz si cantitatile acestora in programe specializate (Charisma CM2, Primavera, Auto-Cad), acolo unde este cazul;
- Intocmeste bugetele de executie;
- Realizeaza extrase de deviz: liste de materiale, manopera, transport, utilaje pentru executia lucrarilor;

CERINTE

- Absolvent al Facultatii de Constructii, specializarea CCIA (cerinta obligatorie);
- Experienta minim 2 ani in domeniul constructiilor civile si industriale (proiectare, ofertare);
- Cunostinte specifice privind procesul de executie a lucrarilor de constructii si finisaje;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Capacitatea de a lucra si respecta termene-limita;
- Atentie la detalii si rigurozitate in efectuarea calculelor si a masuratorilor;
- Abilitati de comunicare, negociere si interrelationare;
- Spirit de initiativa si promptitudine in rezolvarea sarcinilor de lucru;
- Persoana bine organizata si orientata spre rezultat;
-Cunoasterea limbii engleze (minim nivel mediu);
-Cunostinte operare PC (suita Microsoft Office).

BENEFICII OFERITE

-Mediu de lucru placut;
- Salariu motivant;
-Oportunitati de training si dezvoltare profesionala.

* Doar candidatii considerati eligibili vor fi contactati.

Persons este o agentie integrata de resurse umane, infiintata la sfarsitul anului 2015 de catre o echipa de antreprenori cu experienta in mediul de business.

Start-up inteligent, pozitiv si inovator, echipa noastra si-a propus sa revitalizeze modul in care interactionam ca specialisti in resurse umane, atat cu angajatorul, cat si cu potentialul candidat.

Echipa noastra furnizeaza servicii integrate de:
• Recrutare si selectie de personal; Executive Search
• Administrare de personal si Salarizare
• Leasing de personal
• Consultanta in resurse umane
• Centru de evaluare de personal
• Outplacement