SPECIALIST MARKETING/ TRADE MARKETING - farma

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- defineste linia strategica a brand-urilor de care raspunde in conformitate cu strategia companiei
- dezvolta si implementeaza planul de marketing pentru brand-urile alocate
- organizeaza, coordoneaza si evalueaza campaniile de promovare
- gestioneaza relatia pe parte de marketing/ promovare/ dezvoltare cu clientii cheie (lanturi de farmacii, distribuitori etc.) care i-au fost alocati impreuna cu omologul din echipa de vanzari; propune, implementeaza si urmareste optimizarea portofoliului si stocurilor la acesti clienti
- propune, negociaza si implementeaza planul de actiuni de marketing la clientii cheie alocati
- propune si gestioneaza activitati promotionale pentru dezvoltarea brandurilor si a clientilor de care raspunde in baza analizei curente a rezultatelor
- monitorizeaza si analizeaza competitia si propune actiuni pentru oportunitatile/ riscurile identificate
- actualizeaza si dezvolta continutul online pentru brandurile alocate
- gestioneaza relatia cu furnizorii de materiale promotionale
- colaboreaza strans cu departamentele de vanzari, medical, relatii cu clientii si logistica, precum si cu departamentul de marketing international al companiei mama
- desfasoara diferite proiecte in functie de planurile de dezvoltare ale companiei.

CERINTE

- studii superioare (stiinte economice/ marketing de preferat)
- experienta de minim 3 ani in marketing/ trade marketing (cunoaste conceptele de piata si instrumentele de marketing; a avut responsabilitati in zona de relationare cu clientii/ implementare a unor actiuni de marketing la client)
- capacitati analitice si organizatorice
- abilitati de comunicare, negociere si capacitate de solutionare a problemelor
- spirit de initiativa, poate gestiona activitati/ proiecte independent
- se integreaza usor si poate lucra in echipa (team player)
- expunerea intr-o companie internationala constituie un avantaj
- fluenta (oral si in scris) in limba engleza obligatorie
- cunostinte solide operare PC (MS Office).

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 190 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti >> http://goo.gl/CIDu0
Ce oportunitati de cariera oferim >> http://goo.gl/scNUH
Contact >> http://goo.gl/ZyX6d