Specialist Marketing Online & Offline (brand premium parafarmaceutice)

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania este lider mondial in domeniul suplimentelor nutritive si promotor al conceptelor avansate de sanatate prin inovatie si wellness. Promoveaza produsele in lanturile de farmacii, la medicii de specialitate si in magazinele proprii de specialitate.

Obiectivele jobului:
Se implica in promovarea bradului si imaginii companiei in mediul online si offline din Romania. Sustine activ si colaboreaza cu celelalte departamente: retail fizic, online, medical si farmaceutic in activitatile specifice de marketing.

Cerințe:
Studii superioare de specialitate si experienta pe un post similar;
Experienta in gestionarea campaniilor de marketing online si offline (retail, medical, farmaceutic);
Cunostinte bune de utilizare a mediului digital si social media;
Abilitati de utilizare PC, MS Office, Platforma Magento (sau similar) si Photoshop;
Bune abilitati de comunicare orala si scrisa in limba romana si engleza;
Persoana creativa, flexibila si comunicativa, atenta la detalii, organizata, capabila sa lucreaze bine independent dar si in echipa.

CERINTE

Responsabilitati:
Dezvolta campanii creative si de impact de comunicare si marketing care au ca scop promovarea brandului companiei in Romania;
Identifica si fructifica modalitati noi de promovare online si offline a brandului;
Colaboreaza cu ceilalti colegi pentru realizarea campaniilor specializate de promovare;
Concepe si realizeaza materialele de prezentare ale companiei (cataloage, brosuri, pliante etc);
Realizeaza si implementeaza activitati de marketing online (gestionare și administrare site web, concepere bannere, creare și gestionare campanii de promovare online, documentare produse si actualizarea informațiilor din site, a pozelor);
Administreaza campaniile si realizeaza continut si activitate constanta pe retelele de socializare;
Elaboreaza și implementeaza activitati de marketing direct (newslettere, brosuri, pliante, materiale de prezentare) si colaboreaza cu furnizori specializati;
Monitorizeaza permanent piata si propune solutii de imbunatatire a imaginii brandului in piata;
Planifica, organizeaza și participa la evenimente ce au ca scop promovarea imaginii si produselor companiei;
Efectueaza vizite in magazine, asigura vizibilitate optima a materialelor promotionale si de promovare;
Gestioneaza relatiile cu clientii, creaza campanii de informare si fidelizare a clientilor.

BENEFICII OFERITE

Oferta:
Pachet salarial negociabil in functie de experienta;
Contract de munca norma intreaga;
Birou in locatie centrala, zona Unirii.

"Pesimistul vede dificultăți în orice oportunitate. Optimistul găsește oportunități în orice dificultate.” (Winston Churchill)
Simți că a venit momentul să faci o schimbare în carieră? Dacă ești în căutarea unui job de calitate, te invităm să ne trimiti cv-ul. Astazi poate fi prima zi în care să vă valorificați potențialul exact așa cum doriți.