SPECIALIST MARKETING- Companie domneniul Logistic

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Desfasurarea de activitati specifice de marketing
- Dezvoltarea de materiale promotionale
- Setarea/implementarea campaniilor de promovare
- Generarea de continut si actualizarea website-ului si paginilor de social
media ale companiei
- Monitorizarea comunicarilor din presa scrisa sau online ale companiei, ale
concurentilor si clientilor semnificativi ai companiei
- Organizarea sau asigurarea suportului in desfasurarea evenimentelor
(interne si externe) ale companiei privind brandul sau serviciile
- Monitorizarea contractelor de publicitate ale companiei (presa scrisa,
online sau de alta natura)
- Intocmirea si furnizarea de statistici (imbunatatirea celor existente si
crearea unora noi)
- Intocmirea periodica a rapoartelor de marketing

CERINTE

- Studii superioare economice (constituie avantaj specializare marketing)
- Experienta pe un post similar- minim 3 ani
- Cunostinte bune operare PC : MS Office (Word, Excel, PowerPoint), Outlook
- Cunostintele de Marketing Online -e-commerce: Social Media, E-mail marketing, Google AdWords, Facebook Ads, Google Search constituie avantaj
- Abilitatea de a lucra atât individual cât si în echipa; atitudine proactiva
- Capacitate buna de analiza, concentrare pe cifre si pe masurarea succesului campaniilor
- Abilitati de comunicare, creativitate si initiativa proprie
- Cunostinte Limba Engleza
- Experienta anterioara pe o pozitie similara este obligatorie

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de afirmare si promovare
- Mediu de lucru placut si dinamic, intr-o industrie aflata in plina dezvoltare

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!