Specialist Marketing

AUSTRAL TRADE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Care vor fi principalele tale provocari:

• Participarea la implementarea actiunilor de marketing (plan anual de promotii, program fidelizare clienti etc);
• Realizarea mijloacelor de comunicare utilizate in relatia cu clientii (catalog,revista lunara, pliant program fidelizare, newsletter clienti, etc);
• Identificarea si propunerea de canale de comunicare alternative pentru o buna comunicare a brandului Austral;
• Asigurarea vizibilitatii Austral in mediul online: Facebook, Twitter, Linkedin, newsletter electronic, si contribuirea la cresterea brand awareness-ului in mediul online;
• Administrarea site-ul Austral, actualizand informatiile privind produsele, promotiile si noutatile din cadrul companiei;
• Propunerea de actiuni de imbunatatire a platformei online si participarea la implementarea acestora;
• Monitorizarea si centralizarea rezultatelor campaniilor si promotiilor;
• Colaborarea cu partenerii externi: agentii de publicitate (ATL si BTL, agentii de PR, tipografii, furnizori de servicii si mentinerea relatiei cu presa;
• Crearea landing-page-uri adecvate campaniilor;
• Monitorizarea competitiei si realizare rapoartelor de monitorizare lunare, privind activitatea concurentiala;
• Propunerea si realizarea studiilor privind satisfactia clientilor, impactul campaniilor de promovare.

CERINTE

Ce ne dorim sa ai:

• Experienta anterioara intr-un rol similar de minim 2 ani;
• Expunere la diverse campanii de marketing;
• Experienta in relationarea cu agentii de publicitate ;
• Bun cunoscator al mediului online (Social Media - blogging, Facebook, Twitter, LinkedIn, Google Adwords, Google Analytics);
• Cunostinte avansate de utilizare MS Office;
• Limba engleza – nivel avansat;
• Abilitati de concepere a textelor in limba romana;
• Capacitatea de a gestiona proiecte in mod independent, dar si deschidere de a lucra in echipa;
• Atitudine proactiva, creativitate;
• Persoana entuziasta, pozitiva, cu spirit de initiativa.

AUSTRAL TRADE este un lider pe piaţa importului, producţiei şi distribuţiei de articole de birotică şi papetărie, astfel incat, de peste 19 ani, „Stii pe ce te bazezi!”.
Politica noastră de parteneriat cu furnizori de renume pe plan internaţional, majoritatea producători, este cel mai bun mod de a oferi clientilor nostri cele mai bune şi mai noi produse, n exclusivitate.
Specificul activitatii noastre este de vanzare business to business (direct catre birourile companiilor), oferind solutii pentru birou clientilor nostri si oferindu-le consultanta pentru eficientizarea activitatii lor. Astfel, ne dorim ca in echipa noastra de vanzari sa avem consultanti activi, care sa ofere clientilor nostri solutiile potrivite si, in acest fel, sa dezvoltam parteneriate de succes.
Pentru mai multe informatii despre noi, te invitam sa vizitezi site-ul nostru: www.austral.ro