specialist marketing

S.C. ARCA MONDO CHIM S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaborarea strategiei si politicilor de marketing ale firmei, si implementarea acestora;
- Elaborarea si asigurarea realizarii planului de marketing;
- Monitorizarea permanenta a pietii si concurentei in vederea actualizarii si / sau modificarii strategiei si politicilor de marketing ale firmei;
- Analizarea oportunitatii introducerii de noi produse;
- Mentinerea unei vizibilitati ridicate a brandului prin diverse evenimente;
- Dezvoltarea politicilor de preturi pentru produsele deja lansate pe piata sau pentru cele noi;
- Dezvoltarea politicilor de fidelizare a clientilor;
- Analizarea ofertelor publicitare şi identificarea celor mai avantajoase forme de promovare (atat din perspectiva impactului asupra pietei, cat si din perspectiva preturilor).
- Proiectarea materialelor publicitare (anunturi, pliante, oferte).
- Colaborarea cu agentiile de publicitate si mass-media in vederea promovarii produselor.
- Propune efectuarea diverselor evenimente de promovare a produselor in vederea sustinerii strategiei de marketing;

CERINTE

- Studii superioare economice finalizate ( de preferat marketing);
- Experienta de min 5 ani experienta in marketing ;
- Operare PC : MS Office , editare grafica (Corel, Adobe);
- Limba engleza nivel avansat (citit, scris, vorbit);
- Cunoasterea pietei;
- Capacitatea de a desfasura proiecte multiple;
- Gestionarea activitatii de email marketing;
- Excelente abilitati de organizare, planificare, comunicare, interrelationare si lucru in echipa;
- Initiativa, dinamism, creativitate, flexibilitate;
- Atentie sporita la detalii, capacitate de concentrare;
- Permis de conducere B;

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de dezvoltare a carierei;
- Mediu de lucru dinamic si competitiv;
- Recompensarea performatelor;
- Posibilitati de promovare;
- Pachet salarial atractiv.