SPECIALIST LOGISTICA – companie multinationala (agribusiness)

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigura o retea de transport care sa sustina activitatea si volumele planificate;
• Asigura o comunicare de calitate cu partenerii companiei;
• Asigura un control eficient al costurilor si resurselor alocate si utilizate in cadrul bugetelor alocate;
• Reduce pierderile operationale in derularea contractelor si pe perioada depozitarii si transferurilor de marfa,
• Asigura obtinerea celor mai bune tarife de transport in conditii de siguranta si calitate conform contractelor si standardelor companiei;
• Respecta fluxul documentar, inregistrarea si centralizarea informatiilor;
• Asigura comunicarea si legatura intre membrii echipei de Executie – Logistica, managerii de department/e, serviciul comercial si departamentul financiar.

CERINTE

• Studii superioare;
• 3 ani de activitate in logistica, transport (preferabil in agricultura);
• Cunostinte tehnice: legislatie in domeniul transporturilor, activitate de transport auto/CF;
• Personalitate dinamica, inovatoare, organizata, creativa, rezistenta la stres, aptitudini numerice, aptitudini de comunicare;
• Capacitate de a lucra in echipa;
• Limba Engleza – scris si vorbit – nivel mediu/avansat;

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/